Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: Sampras chce venovať viac času manželke, ktorá čaká dieťa

TASR|Publikované 3. okt 2002 o 14:01

Bazilej 3. októbra (TASR) - Americký tenista Pete Sampras nebude v tejto sezóne pravdepodobne štartovať už na žiadnom turnaji ATP. Viacerí priaznivci ...

Bazilej 3. októbra (TASR) - Americký tenista Pete Sampras nebude v tejto sezóne pravdepodobne štartovať už na žiadnom turnaji ATP. Viacerí priaznivci bieleho športu sa domnievajú, že dôvod je prozaický - Sampras chce venovať viac času manželke, ktorá by mala v decembri priviesť na svet ich prvého potomka.

Víťaz tohtoročného US Open pôvodne plánoval svoju účasť na turnajoch v Bazileji a Paríži, no napokon sa z oboch podujatí odhlásil.

"Od môjho triumfu vo Flushing Meadows som dlho premýšľal o ďalšom smerovaní mojej kariéry a po zrelej úvahe som prišiel k záveru, že vynechám európske halové turnaje, pretože sa necítim byť na ne dostatočne pripravený," povedal Sampras.

Americký tenisový velikán sa tak asi objaví v turnajovom kolotočí až začiatkom budúceho roka. Podľa riaditeľa úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open Sampras už prejavil záujem štartovať na dvorcoch v Melbourne.

Súvisiace články