Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Tenis: Sampras chce ešte jeden grandslamový titul

TASR|31. dec 2001 o 15:19

Adelaide 31. decembra (TASR) - Pre amerického tenistu Peta Samprasa síce už šport nie je tým najdôležitejším v jeho živote, rád by v budúcnosti vyhral ...

Adelaide 31. decembra (TASR) - Pre amerického tenistu Peta Samprasa síce už šport nie je tým najdôležitejším v jeho živote, rád by v budúcnosti vyhral ešte niektorý z grandslamových turnajov.

Jeden z najlepších hráčov tenisovej histórie, ktorý strávil na vrchole rebríčka ATP od roku 1993 šesť rokov za sebou, skončil v roku 2000 na treťom mieste a na konci roku 2001 sa ocitol až na 13. priečke svetového rebríčka.

"Som teraz v úplne inej situácii ako keď som mal dvadsať. Vtedy som dýchal a žil len tenisom. Nič iné pre mňa vtedy neznamenalo viac. Človek však starne a veci sa menia. Ešte stále mám chuť na tenis, no už to nie je taký stupeň zanietenia, ako kedysi," povedal Sampras počas turnaja v austrálskom Adelaide.

Sampras má vo svojej zbierke celkovo 13 grandslamových titulov, čo je viac, ako má ktorýkoľvek človek v histórii. V roku 2001 však po prvý raz od roku 1992 nezískal žiadny.

Súvisiace články