Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis: Safin v Bratislave bez rakiet, Kafeľnikov vlastným lietadlom

TASR|5. feb 2001 o 21:50

Bratislava 5. februára (TASR) - Dvaja z nominovaného kvarteta ruských tenistov Marat Safin a Michail Južnyj pristáli v pondelok o pol tretej popoludní spolu s nehrajúcim kapitánom Šamilom Tarpiščevom na letisku M. R. Štefánika v Bratislave (...)

Bratislava 5. februára (TASR) - Dvaja z nominovaného kvarteta ruských tenistov Marat Safin a Michail Južnyj pristáli v pondelok o pol tretej popoludní spolu s nehrajúcim kapitánom Šamilom Tarpiščevom na letisku M. R. Štefánika v Bratislave, kde ich od piatka do nedele čaká stretnutie 1. kola Davisovho pohára s domácim Slovenskom. Až o hodinu neskôr mal naplánovaný príchod Jevgenij Kafeľnikov, ktorý použil na prepravu súkromné lietadlo. Zostávajúci člen ruského tímu Andrej Stoliarov doplní výpravu po návrate z turnaja v Kolumbii.

"V pondelok ešte nebudem trénovať, pretože tu nemám rakety. Tie by som mal dostať až v utorok," vysvetľoval v letištnej hale víťaz minuloročného turnaja US Open 21-ročný M. Safin. "Vieme, že nás čaká veľmi ťažký zápas, pretože Hrbatý a Kučera sú silnými protivníkmi. S Hrbatým som naposledy prehral v Austrálii, ale Davisov pohár je niečo iné ako turnaje a preto si veríme, pretože máme silný tím. Chceme jednoducho urobiť ľudí u nás doma šťastnými," dodala bývalá svetová jednotka.

Nehrajúci kapitán ruského výberu nabádal k opatrnosti. "Šance sú úplne vyrovnané a hoci sme pred dvoma rokmi nad Slovenskom v Moskve zvíťazili, tentoraz má výhodu domáceho prostredia náš súper," konštatoval Š. Tarpiščev. "Slovenskí tenisti vedia na našich hráčov zahrať, čo môže byť tiež ich výhodou. Na povrchu nezáleží, rozhodne momentálna forma. Podľa mňa budú veľmi dôležité piatkové dvojhry, aj podľa nich rozhodnem o zložení nášho páru na štvorhru."

Ruská výprava sa ubytovala v hoteli Danube, kde vo štvrtok predpoludním slávnostne vyžrebujú program daviscupového stretnutia. Povrch haly "C" bratislavskej Incheby si chceli ruskí hráči "ohmatať" už v pondelok večer, naplno začnú trénovať od utorka striedavo s domácim tímom nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa.

Súvisiace články