Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Safin si chce doliečiť zranené rameno, aby na Australian Open nesklamal

TASR|9. jan 2003 o 10:20

Sydney 9. januára (TASR) - Tretí hráč Entry rebríčka ATP Rus Marat Safin, ktorý pre zranenie ramena vzdal na turnaji v Sydney štvrťfinálový súboj s ...

Sydney 9. januára (TASR) - Tretí hráč Entry rebríčka ATP Rus Marat Safin, ktorý pre zranenie ramena vzdal na turnaji v Sydney štvrťfinálový súboj s Kórejčanom Lee Hyung-Taikom, verí že sa do začiatku Australian Open dá do poriadku a v Melbourne, kde sa vlani dostal do finále, sa bude prezentovať vo vrcholnej forme.

"Zranil som si rameno, nemôžem podávať. Cítim veľkú bolesť," vysvetlil 23-ročný Safin a dodal: "Lekár mi povedal, že je to celkom vážne a bude lepšie, ak nebudem hrať." Víťaz US Open spred troch rokov chce zostávajúcich pár dní do začiatku hlavnej súťaže na úvodnom grandslamovom podujatí roka využiť na regeneráciu síl, vyliečenie ramena, aby sa v Melbourne, kde vlani prehral až vo finále so Švédom Thomasom Johanssonom, prezentoval vo vrcholnej forme. Do dejiska turnaja odletí vo štvrtok v noci a organizátorov chce požiadať o posunutie svojho úvodného zápasu na neskorší termín. "Potrebujem niekoľko dní na zotavenie, myslím, že budem v poriadku. Neviem to síce na sto percent, ale musím tomu veriť. Môžem hrať bekhend, forhend, skrátka všetko, výnimkou je akurát servis. Azda som si vybral už svoj čierny deň a toto bude moje najhoršie zranenie tomto roku."

Súvisiace články