Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis: Safin nedal vo štvrfinále Roland Garros domácemu Grosjeanovi šancu

TASR|Publikované 6. jún 2002 o 15:56

Paríž 6. júna (TASR) - Kvarteto semifinalistov na grandslamovom turnaji Roland Garros doplnil vo štvrtok 2. nasadený Rus Marat Safin, ktorý si vo štvrťfinálom ...

Paríž 6. júna (TASR) - Kvarteto semifinalistov na grandslamovom turnaji Roland Garros doplnil vo štvrtok 2. nasadený Rus Marat Safin, ktorý si vo štvrťfinálom zápase hladko v troch setoch za 103 minút poradil s domácim miláčikom a desiatkou turnaja Sebastianom Grosjeanom 6:3, 6:2, 6:2.

Safin, bývalá svetová jednotka a víťaz US Open v roku 1999, sa stal jediným hráčom, ktorý na posledných štyroch grandslamových turnajoch postúpil najmenej do štvrfinále a stále sa zlepšoval. Minulý rok vo Wimbledone vypadol vo štvrťfinále, neskôr na US Open sa dostal až už do semifinále a v prvom tohtoročnom grandslame na Australian Open v Melbourne Parku sa dostal až do finále. Podľa postupnosti by mal v areále Rolanda Garrosa zvíťaziť tento rok práve 22-ročný Rus, ale prekaziť mu to môže už jeho semifinálový súper Španiel Juan Carlos Ferrero, ktorý si vo štvrtok poradil s charizmatickým Američanom Andrem Agassim.

V zápase proti francúzskej mužskej jednotke sa Safin prezentoval vynikajúcim podaním, keď nedal súperovi ani jedinú šancu na brejk a silnými základnými údermi, ktorými nedal Grosjeanovi možnosť sa presadiť. Významným prvkom, ktorý pomohol Rusovi k účasti v semifinále, bolo až 64 nevynútených chýb z Francúzovej rakety, zatiaľčo Safin sa ich dopustil iba 36. Obaja hráči potrebovali počas zápasu ošetrenie od turnajového lekára. Safina trápili otlaky na ruke, ale vážnejšie problémy mal Grosjean, ktorému sa obnovilo svalové zranenie na ľavej, kvôli ktorému musel odstúpiť aj z MS družstiev v Düsseldorfe pred Roland Garros. Zranenie viditeľne ovplyvnilo pohyblivosť rýchlonohého Francúza a najmä v treťom sete bolo na jeho reči tela badať náznaky kapitulácie. Grosjean tak nedokázal obhájiť minuloročný semifinálový výsledok, kým Safin dosiahol na antukových dvorcoch Rolanda Garrosa svoj zatiaľ najlepší výsledok.