Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Tenis: Safin bude proti Argentíne prvý deň chýbať pre zranenie

TASR|3. apr 2003 o 15:30

Moskva 3. apríla (TASR) - Ruský tenisový tím sa pravdepodobne bude musieť v prvý deň štvrťfinálového zápasu Davisvho pohára proti Argentíne zaobísť ...

Moskva 3. apríla (TASR) - Ruský tenisový tím sa pravdepodobne bude musieť v prvý deň štvrťfinálového zápasu Davisvho pohára proti Argentíne zaobísť bez svojej jednotky Marata Safina.

Víťaz US Open z roku 2000 si pred dvoma týždňami vyvrtol v Miami členok a zranenie sa mu obnovilo začiatkom týždňa počas tréningu v areáli Atletico River Plate v Buenos Aires. "Je veľmi nepravdepodobné, že Safin v prvý deň nastúpi," povedal nehrajúci kapitán ruského tímu Šamil Tarpiščev. "Uvidíme, ako sa bude cítiť zajtra a potom sa rozhodneme, ale myslím, že si do soboty nezahrá," povedal ďalej.

V prípade Safinovej absencie sa Tarpiščev bude rozhodovať medzi Jevgenijom Kafeľnikovom, Michailom Južným a Nikolajom Davydenkom.

Dvadsaťtriročný Safin priviedol koncom minulého roka Rusko k prvému titulu v Davisovom pohári, keď v Paríži zdolalo Franúzov 3:2. V prvom tohtoročnom zápase s Čechmi v Ostrave však chýbal pre zranené zápästie.

Súvisiace články