Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: S.Williamsová nebude na turnaji Diamond Games štartovať

TASR|Publikované 9. feb 2002 o 20:04

Londýn 9. februára (TASR) - Americká tenistka Serena Williamsová sa odhlásila z budúcotýždňového turnaja Diamond Games v belgických Antverpách, jej ...

Londýn 9. februára (TASR) - Americká tenistka Serena Williamsová sa odhlásila z budúcotýždňového turnaja Diamond Games v belgických Antverpách, jej staršia sestra Venus na poslednú chvíľu prijala od organizátorov voľnú kartu.

Serena, ktorá mala byť na turnaji druhou nasadenou hráčkou, sa stále zotavuje zo zranenia členka, pre ktoré neštartovala ani na minulomesačnom grandslame Australian Open. "Som veľmi sklamaná. Strašne som sa tešila na moju prvú návštevu Belgicka, no nanešťastie sa liečebný proces môjho zranenia trochu predĺžil," povedala Američanka.

Venus Williamsová, ktorá je na druhej priečke tenisového rebríčka WTA, má v Antverpách po prvý raz vo svojej kariére možnosť stať sa svetovou hráčkou číslo jeden. Na turnaji štartujú aj Belgičanka Justine Heninová, Francúzska Amelie Mauresmová, Juhoslovanka Jelena Dokičová a Ruska Anna Kurnikovová.

Turnaj Diamond Games sa začína 11. februára. Tenistka, ktorej sa v rozmedzí piatich rokov podarí získať turnajovú trofej trikrát, sa stane jej trvalou majiteľkou. Na zlatej trofeji je umiestnených 1650 diamantov a jej hodnota je asi jeden milión eúr.

Súvisiace články