Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: S STZ podpísala zmluvu zatiaľ iba Nagyová, Habšudová ju nedostala

TASR|Publikované 25. mar 2002 o 19:38

Bratislava 25. marca (TASR) - Mesiac pred stretnutím 1. kola Svetovej skupiny Pohára federácie so Švajčiarskom (27. až 28. mája na antuke NTC v Bratislave) ...

Bratislava 25. marca (TASR) - Mesiac pred stretnutím 1. kola Svetovej skupiny Pohára federácie so Švajčiarskom (27. až 28. mája na antuke NTC v Bratislave) má so Slovenským tenisovým zväzom (STZ) z hráčok podpísanú zmluvu zatiaľ iba Henrieta Nagyová. Zvyšné členky reprezentačného družstva Daniela Hantuchová, Martina Suchá, Janette Husárová a Ľudmila Cervanová by mali text parafovať po návrate z amerického turné. Dlhoročnú oporu Karinu Habšudovú nehrajúci kapitán vzhľadom na jej zdravotný stav do tímu nenominoval.

"Na spoločnom stretnutí sme s ostatnými členkami kádra podmienky kontraktu prediskutovali, ústne je všetko dohodnuté a podľa môjho názoru nič nebráni tomu, aby sa po ich návrate z turnajov v USA zmluvy podpísali," informoval medzinárodný sekretár STZ Ľuboš Páleník.

Hráčky ešte v decembri predložili svoj vlastný návrh textu zmluvy, výkonný výbor STZ však proklamoval postoj, aby nové kontrakty pre Pohár federácie boli rovnaké, ako majú tenisti pre Davisov pohár. "Našli sme konsenzus, jediný podstatný rozdiel je v tom, že prémie si budú rozdeľovať hráčky samé, podľa vopred určeného kľúča," vysvetlil generálny sekretár STZ Igor Moška a dodal: "Nehrajúci kapitán navrhol do tímu okrem Nagyovej aj Hantuchovú, Husárovú, Cervanovú a Suchú. Pred odchodom na turnaj do Indian Wells si dievčatá prevzali zmluvy a verím, že po ich návrate z Key Biscayne ich podpíšu."

Súvisiace články