Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis: Rusi v Inchebe trénujú naplno, Kafeľnikov aj s čiapkou na hlave

TASR|6. feb 2001 o 19:24

Bratislava 6. februára (TASR) - Slovenskí a ruskí tenisti pokračovali v utorok v príprave na stretnutie 1. kola Davisovho pohára, ktoré sa uskutoční od piatka do nedele v hale "C" bratislavskej Incheby. Kým nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř mal k dispozíci

i všetkých členov kádra, jeho proťajšku Šamilovi Tarpiščevovi stále ešte chýbal Andrej Stoľarov, ktorý mal do dejiska zápasu pricestovať večer z turnaja v Kolumbii.

Jevgenij Kafeľnikov prišiel na popoludňajší tréning s čiapkou na hlave: "Je tu tochu chladno, nechcem prechladnúť," skonštatoval olympijský víťaz zo Sydney, ktorý do Bratislavy priletel v pondelok z nemeckého Karlsruhe mimoriadnym spojom. "Lietadlo nebolo moje, ja si ho iba prenajímam. Nevlastním ani licenciu pilota, takže aj kapitán bol na objednávku. V Karlsruhe som bol u priateľov, moja rodina odcestovala domov do Soči," objasnil ruský hráč, ktorý svoj tím nepovažuje v súboji so Slovenskom za favoritov: "Hrbatý hrá v súčasnosti vynikajúci tenis, Karol patril do svetovej špičky, poznám ho ešte z juniorských čias a viem, čo od neho môžem očakávať. Verím, že sa mu znovu podarí dostať na niekdajšie pozície. Bude to určite veľmi ťažké stretnutie, šance sú tak päťdesiat na päťdesiat. S Dominikom mám negatívnu bilanciu, jedinýkrát som nad ním zvíťazil práve v Davisovom pohári v Moskve. Odohrali sme vtedy ťažký päťsetový zápas, ale je poraziteľný. Davisov pohár je niečo iné, ako turnaje ATP, budem robiť všetko, čo bude v mojich silách, aby som ho porazil. Pre nás zase hovorí skutočnosť, že sme spolu so Safinom získali niekoľko grandslamových titulov."

Kafeľnikov s Južným si vyskúšali dvorec v Inchebe už v pondelok večer, rakety im pripravil vypletač slovenskej výpravy Anton Gudiak: "Oslovili ma, či by som im trochu nepomohol. Kafeľnikovovi som pripravil tri a Južnému jednu. Safin ich včera ešte nemal k dispozícii, predpokladám, že na piatok im dám do poriadku tak po päť, šesť kusov."

Na zápas Slovenska s Ruskom sa akreditovalo 96 novinárov, z toho 48 z printových médií, 20 rozhlasových komentátrov, 20 fotoreportérov a zvyšok tvoria pracovníci televíznych spoločností. Z Ruskej federácie o stretnutie prejavilo záujem osem pracovníkov "siedmej veľmoci". Slávnostné žrebovanie sa uskutoční vo štvrtok v hoteli Danube (11.00 h), v piatok sú na programe dve dvojhry (od 15.00), v sobotu štvorhra (14.00) a v nedeľu záverečné dva single (14.00).

Súvisiace články