Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Rosset zdolal v troch setoch Bielorusa Volčkova

TASR|7. nov 2001 o 23:07

Bratislava (TASR): Stredajší program na turnaji ATP Tatra Banka Open 2001 ukončil v hale C bratislavskej Incheby súboj olympijského víťaza z Barcelony ...

Bratislava (TASR): Stredajší program na turnaji ATP Tatra Banka Open 2001 ukončil v hale C bratislavskej Incheby súboj olympijského víťaza z Barcelony 1992 Švajčiara Marka Rosseta s piatym nasadeným Vladimirom Volčkovom z Bieloruska, v ktorom za 1:25 h zvíťazil Rossset v troch setoch 2:6, 6:2, 6:1.

Švajčiarsky tenista, ktorý v stredu oslávil 31. narodeniny, sa v úvodnom sete s 23-ročným Bielorusom poriadne trápil. Sklamala ho jeho najväčšia zbraň podanie a tak set zaslúžene prehral v pomere 2:6. V druhom dejstve však Rosset získal úderovú istotu, dvakrát brejkol svojho súpera a znovu sa dostal do zápasu a začínalo sa odznova. V treťom dejstve pokračoval švajčiarsky hráč v zlepšenom výkone, v 4. a 6. hre výbornými returnami prerazil podanie Volčkova, získal set v pomere 6:1 a vybojoval si postup do 2. kola, v ktorom nastúpi proti Čechovi Jiřímu Vaněkovi.