Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Tenis: Richard Williams navrhuje svojim dcéram prestávku

TASR|4. máj 2003 o 12:00

Paríž 4. mája (TASR) - Americké tenisové sestry Serena a Venus Williamsové by si mali podľa ich otca Richarda Williamsa dať prestávku v úspešnej kariére.

"Na ich mieste by som si dal na jeden, dva roky pauzu a venoval sa jachtingu, korčuľovaniu a potom sa vrátil bez rankingu a v priebehu piatich, či šiestich mesiacov sa stal opäť svetovou jednotkou," povedal 61-ročný Williams v rozhovore pre francúzsky športový denník LďEquipe.

Podľa Williamsovho názoru by sa mala Serena, ktorá vyhrala posledné štyri granmdslamové turnaje, počas prestávky venovať štúdiu a staršia Venus obchodným záležitostiam. Otec slávnych sestier zároveň pred májovým grandslamovým turnajom Rolanda Garrosa v Paríži vyjadril obavy z rasizmu. Rodina Williamsovcov poukazuje na rasizmus voči nim už dva roky, kedy publikum na turnaji v Indiana Wells vypískalo obe sestry. "Bohatí bieli rasisti moje dcéry vypískali a nadávali im. Ešte dlho potom ma to urážalo," povedal Williams, podľa ktorého rasizmus v Amerike stále existuje a čaká na deň, kedy sa bieli Američania ospravedlnia za svoje činy voči čiernym spoluobčanom.

Súvisiace články