Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Raymondová so Stubbsovou obvinili organizátorov turnaja z neférovosti

TASR|18. jan 2001 o 17:19

Melbourne (TASR) - Najvyššie nasadený pár v štvorhre žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open Američanky Lisa Raymondová a Rennae Stubbsová obvinil organizátorov z neférového konania pri tvorbe "pavúka".

Obhajkyne titulu prehrali v 1. kole so švajčiarsko-americkou dvojicou Martina Hingisová, Monica Selešová 6:7 (2), 3:6, ktoré napodiv neboli napriek vysokému rebríčkovému postaveniu Hingisovej v štvorhre nasadené. Hingisová figuruje v deblovom rebríčku WTA na druhom mieste, jej partnerka Selešová až na 79., pretože len zriedka na turnajoch nastupuje na štvorhru. Košická rodáčka Hingisová sa so Selešovou na spolupráci v debli dohodla len nedávno, po tom, ako sa rozišla s ruskou tenistkou Kurnikovovou.

"Bolo to neférové, nebol to šťastný ťah, lebo v súťaži je maximálne päť, či šesť kvalitných dvojíc a práve my sme museli v úvodnom kole čeliť jednej z najkvalitnejších z nich," vyjadrila sa rozčarovaná Raymondová a dodala: "Je nespravodlivé, ak obhajkyne titulu musia nastúpiť proti hráčke, ktorá tu vyhrala tri tituly v posledných štyroch ročníkoch, vždy s inou partnerkou. Monika síce štvorhru hrá málo, ale spolu s Martinou tvoria fantastický pár."

Stubbsová sa vyjadrila, že sa pred stretnutím rozprávala s Hingisovou, ktorá súhlasila s tým, že žreb nie je férový. Takisto podľa Stubbsovej spravili organizátori ďalšie nešťastné rozhodnutie v prípade sestier Williamsových, ktoré takisto nefigurujú medzi nasadenými. Venus a Serena vyhrali štvorhru na Roland Garros, US Open a takisto zvíťazili na olympijských hrách v Sydney. Argumentom organizátorov ale bolo, že spolu hrajú iba na grandslamových turnajoch. "Domnievam sa, že organizátori mali povinnosť obidva páry nasadiť a tak by nás mali na turnaji aj na budúci týždeň," vyjadrila sa Stubbsová.

Súvisiace články