Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Rafterov štart vo finále Davisovho pohára stále otázny

TASR|28. nov 2001 o 13:13

Melbourne 28. novembra (TASR) - Nehrajúci kapitán austrálskej daviscupovej reprezentácie John Fitzgerald odmietol prezradiť, či Patrick Rafter nastúpi ...

Melbourne 28. novembra (TASR) - Nehrajúci kapitán austrálskej daviscupovej reprezentácie John Fitzgerald odmietol prezradiť, či Patrick Rafter nastúpi vo finále Davisovho pohára v Melbourne Park proti Francúzsku (60. novembra - 2. decembra). Fitzgerald si čas na rozhodnutie, koho postaví k Lleytonovi Hewittovi pre dvojhry, ponechal až do štvrtkového žrebu.

"Urobíme spoločné rozhodnutie, hoci posledné slovo mám ja," vyjadril sa Fitzgerald.

Nehrajúci kapitán francúzskeho tímu Guy Forget povedal, že nemá pochybnosti o Rafterovom štarte. "Ak je Pat fit na osemdesiat percent, aj tak je lepší, ako Arthurs. Ak by som bol kapitánom Austrálie ja, určite by som ho postavil," vyjadril sa Forget.

História prezrádza, že Austrália sa s Francúzskom v boji o "šalátovú misu" stretla 13-krát, z čoho v desiatich prípadoch boli "protinožci" úspešnejší. Naposledy sa obe tenisové veľmoci stretli vo finále v Nice v roku 1999, Austrália zvíťazila 4:1. Jediný bod Francúzska zaznamenal Sebastien Grosjean víťazstvom v poslednom singli nad Lleytonom Hewittom.

Súvisiace články