Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Rafter sa v tejto sezóne na dvorcoch určite neobjaví

TASR|Publikované 14. máj 2002 o 14:53

Melbourne 14. mája (TASR) - Austrálsky tenista Patrick Rafter vylúčil návrat na tenisové dvorce, aby reprezentoval svoju krajinu v barážovom stretnutí ...

Melbourne 14. mája (TASR) - Austrálsky tenista Patrick Rafter vylúčil návrat na tenisové dvorce, aby reprezentoval svoju krajinu v barážovom stretnutí o účasť vo Svetovej skupine Davisovho pohára proti Indii, ktoré sa uskutoční od 20.-22. septembra v Adelaide.

Dvadsaťdeväťročný Rafter dúfa, že sa na zápase zúčastní aspoň ako divák.

"Aj keď mám určité povinnosti, veľmi rád si urobím na tri dni voľno. Myslím si, že pochopíte moje dôvody, pre ktoré sa nemôžem tak rýchlo vrátiť na dvorce. Len na mojej kondícii by som mal pred návratom pracovať najmenej mesiac alebo dva a ďalšie dva mesiace by mi zabrala príprava na kurte a absolvovanie niekoľkých zápasov. Je nemožné, aby som to stihol," povedal miláčik austrálskych tenisových fanúšikov.

Rafter nehral finále Davisovho pohára v roku 2001, v ktorom Austrália prekvapujúco podľahla Francúzsku. V súčasnosti sa spolu so svojou manželkou Larou Felthamovou pripravujú na prvý prírastok do rodiny, ktorý by sa mal narodiť v júli.

"Jediná vec, ktorú viem s určitosťou povedať je, že tento rok neplánujem svoj návrat na dvorce. Do budúcnosti je však veľmi ťažké povedať čo bude. Niektoré dni mi tenis chýba, ale sú aj dni kedy na raketu ani nepomyslím," dodal Rafter.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.