Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Tenis: Rafter potvrdil účasť na turnaji Masters

TASR|22. okt 2001 o 11:36

Sydney 22. októbra (TASR) - Austrálsky tenista Patrick Rafter sa zúčastní na turnaji Masters, ktorý sa uskutoční od 12. do 18. novembra v Sydney. Dvojnásobný ...

Sydney 22. októbra (TASR) - Austrálsky tenista Patrick Rafter sa zúčastní na turnaji Masters, ktorý sa uskutoční od 12. do 18. novembra v Sydney. Dvojnásobný víťaz U.S. Open cez víkend odvolal pre zranenie ramena účasť na turnajoch v Štokholme a Paríži, no v pondelok uviedol, že do začiatku podujatia s dotáciou 3,7 miliónov dolárov bude v poriadku.

"Liečba môjho ramena prebieha dobre a hlavne rýchlo. Som s ňou spokojný," uviedol finalista tohtoročného Wimbledonu, ktorý si už zabezpečil účasť na Masters Cup-e spolu s Gustavom Kuertenom, Andrem Agassim, Juanom Carlosom Ferrerom a svojím krajanom Lleytonom Hewittom. Na turnaji má právo štartovať prvých sedem hráčov v koncoročnom rebríčku Champions Race ATP plus jeden hráč s divokou kartou. Očakáva sa, že ju organizátori pridelia Wimbledonskému víťazovi Goranovi Ivaniševičovi, ak zostane aspoň v prvej dvadsiatke.

Rafter však premýšľa už aj nad finálovým stretnutím Davisovho pohára, v ktorom od 30. novembra do 2. decembra privítajú Austrálčania v Melbourne Francúzsko. Potom si plánuje na dlhšiu dobu od tenisu oddýchnuť. "Tvrdo som trénoval, aby som bol na dve koncoročné podujatia v roku dobre pripravený. Po nich bude nasledovať pauza, pretože si potrebujem oddýchnuť od turnajov a neustáleho cestovania. Uvidím, ako veľmi mi bude tenis chýbať. Ak sa tak stane, veľmi rád sa na dvorce vrátim," skonštatoval Rafter.

Súvisiace články