Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: R.Williams vždy chcel, aby jeho deti hrali tenis, rozhodlo 40.000 Ruzicio

TASR|6. júl 2001 o 16:46

Londýn 6. júla (TASR) - Otec amerických tenistiek Venus a Sereny Williamsových Richard vždy chcel, aby jeho deti hrali profesionálne tenis

. K svojmu rozhodnutiu definitívne dospel po tom, čo pred viac ako dvadsiatimi rokmi videl v televízii hrať Virginiu Ruziciovú a bol ohromený z toho, že zarobila 40.000 dolárov.

Keď však začal všetko plánovať, zistil, že ani jedna z jeho troch dcér nemala tenisový talent. "Šiel som za mojou ženou a povedal som jej, že potrebujeme spraviť dve ďalšie deti," spomína Williams na obdobie asi dva roky pred narodením Venus.

Plány človeka, ktorého matka bola zberačkou bavlny a otca takmer nepoznal, sa naplnili. Narodili sa mu dve dcéry, z ktorých od detstva vychovával tenistky.

Jeho tréningové metódy boli a sú nekonvenčné. Venus a Serena udierajú do tenisovej loptičky bejzbalovou pálkou a boxujú, aby si zlepšili pohyb nôh. Okrem toho cvičia taekwondo a gymnastiku a venujú sa koncentračným cvičeniam.

Richard Williams riadi život svojich dcér a aj keď ho mnohí kritizujú za to, že je na Venus a Serenu tvrdý, z oboch sa stali jedny z najznámejších športovkýň sveta. rh go

Súvisiace články