Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis: Príchod Agassiho-juniora môže znamenať zlom v Agassiho kariére

TASR|17. okt 2001 o 16:30

Londýn 17. októbra (TASR) - Túžobne očakávaný syn tenisových hviezd Andre Agassiho a Steffi Grafovej je už pred svojím narodením vyhlasovaný za budúceho kráľa Wimbledonu a svetové média budú pravdepodobne ostro sledovať jeho športovú činnosť

. Dôvodom je obrovský športový potenciál, ktorý mu do vienka dali jeho supertalentovaní tenisoví rodičia.

S príchodom Agassiho-juniora sa však môže pre otca Agassiho objaviť riziko, že jeho obdivuhodná športová kariéra nadobudne klesajúcu tendenciu. Agassi by sa mal preto ešte asi viac sústrediť na svoje výkony, lebo žiaľ ani história nehovorí v jeho prospech.

Stačí len spomenúť také mená ako John McEnroe, Ivan Lendl, či Stefan Edberg, ktorí toho po príchode nových prírastkov do rodiny už veľa nedosiahli. Azda jediným tenistom, ktorému sa podarilo úspešne skombinovať rodinný život s profesionálnym chlebíkom bol Jimmy Connors, keď vyhral tri z celkového počtu 8 vyhratých grandslamov po narodení svojho syna Breta v auguste 1979. Aj takým tenisovým velikánom ako Boris Becker a Jevgenij Kafeľnikov sa to po príchode detí podarilo len raz.

Ďaľším dôvodom možného úpadku v Agassiho kariére môže byť aj menšia motivácia, veď Andre už vyhral všetky štyri grandslamové turnaje aspoň raz a nemá toho tak veľa čo dokazovať.

Agassi sa však týmito prepoveďami a špekuláciami nezaťažuje a zatiaľ nič nenaznačuje predpovedanému vývoju situácie. Naopak, už v januári budúceho roku je pripravený obhájiť prvenstvo na Australian Open a to by mal byť už mesiac otcom.

"Nechcem nič zmeškať. To sa týka aj narodenia môjho syna. Vynasnažím sa všetko zosúladiť. Chcem na sebe tvrdo pracovať, aby som toho v budúcom roku ešte veľa dosiahol. Mojím jediným cieľom vždy bolo a je byť v tenise najlepším. Teraz sa k tomuto cieľu pridala aj rodina. Uvidíme ako to dopadne. Cítim zodpovednosť, ale som optimista," povedal Agassi.

Je treba ešte spomenúť, že po Agassiho uzavretí manželstva s herečkou Brook Shieldsovou klesol Američan v rebríčku ATP až na 141. priečku a na piedestál sa vrátil až po ukončení dvojročného manželstva. Je preto otázne, ako zapôsobí na jeho psychiku narodenie jeho prvého dieťaťa.

Súvisiace články