Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis: Pre vzťahy je Kučerova účasť v baráži DC s Chile neistá, na ťahu je zväz

TASR|Publikované 3. sep 2002 o 10:54

Bratislava 3. septembra (TASR) - Slovenská tenisová reprezentácia bude v baráži (20. - 22. septembra) o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s ...

Bratislava 3. septembra (TASR) - Slovenská tenisová reprezentácia bude v baráži (20. - 22. septembra) o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s Rumunskom v Prešove pravdepodobne oslabená o bývalého hráča Top10 Karola Kučeru. Dvadsaťosemročný tenista, ktorý pre zranenie neštartoval ani vo februárovom zápase 1. kola s USA (0:5), sa k tomuto kroku odhodlal pre vzťahové problémy v tíme.

"Bol som prekvapený Karolovým rozhodnutím, určite s ním budem osobne hovoriť a vyzvem ho, aby v baráži reprezentoval. Zostavenie tímu je plne v kompetencii nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa, ktorý ma nedávno informoval, že vynaloží všetko úsilie, aby sme v Prešove nastúpili v najsilnejšom zložení. Kučera má podpísanú platnú zmluvu so zväzom, urobíme maximum pre to, aby proti Rumunsku hral," vyjadril sa k problému generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Kučera odohral zatiaľ svoj posledný zápas v drese Slovenska v minuloročnej baráži DC s Chile. Po prehre s Marcelom Riosom odmietol nastúpiť na štvorhru a na záverečnú dvojhru. Svoje rozhodnutie odôvodnil neschopnosťou koncentrovať sa na výkon po medializovaných rozporoch v domácom tíme. Kučeru sa vtedy dotkli vyhlásenia jeho spoluhráča Dominika Hrbatého v súvislosti so zrieknutím sa finančných odmien za zápas s Chile.

mi ph

Súvisiace články