Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Tenis, Pohár federácie: Češky počítajú aj so Šafářovou

Lucie Šafářová (Autor: AP)
SITA|Publikované 29. jan 2008 o 08:48

BRNO 29. januára (SITA) - Tenistky Češka sa na víkendové stretnutie proti Slovensku v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien pripravujú už v Brne. Ako prvá si ...

BRNO 29. januára (SITA) - Tenistky Češka sa na víkendové stretnutie proti Slovensku v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2008 reprezentačných družstiev žien pripravujú už v Brne.

Ako prvá si tvrdý povrch Supreme v pavilóne B brnianskeho Výstaviska vyskúšala Lucie Šafářová. Českú dvojku v uplynulých dňoch trápilo zranenie sedacieho svalu, ale v pondelok už naplno zaberala pod vedením osobného trénera Davida Kotyzu. "Problémy už nemám, som v poriadku a pripravená v sobotu nastúpiť," citovalo utorkové vydanie denníka Sport priateľku momentálne najlepšieho českého tenistu Tomáša Berdycha. Fedcupový tím ČR absolvoval v pondelok tlačovú besedu, na ktorej sa zúčastnili Nicole Vaidišová, Lucie Šafářová, Petra Cetkovská i náhradníčka Iveta Benešová.

Z nominovaného kvarteta chýbala len Květa Peschkeová. Tá sa k družstvu pripojila večer, takže nový kapitán Petr Pála (vo funkcii nahradil Aleša Kodata) má na rozdiel od svojho slovenského náprotivka Mojmíra Mihala k dispozícii už kompletný káder. "Urobíme všetko pre to, aby sme duel so Slovenskom zvládli a postupne sa dostali do I. svetovej skupiny, kam toto družstvo určite patrí," uviedol pre Sport Pála, ktorý na Australian Open v Melbourne sledoval okrem českých aj slovenské hráčky: "Zameral som sa i na Hantuchovú s Cibulkovou, ktorá zaznamenala výrazný vzostup v rebríčku. Hantuchová hrá oproti minulosti v oveľa väčšej pohode." Pála považuje pochybnosti o štarte slovenskej jednotky len za špekulácie: "Pripravujeme sa na to, že v tíme SR bude aj Hantuchová."

V Brne pôjde v prvý februárový víkend o fedcupovú odvetu za vlaňajší súboj v rovnakej fáze súťaže v Bratislave, ktorý sa skončil hladkým triumfom českých tenistiek 5:0. Medzitým Slovenky v záchranárskom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Košiciach presvedčivo zdolali Srbky 4:1.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články