Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis: Podľa Venus Williamsovej má Hantuchová na TOP 20

TASR|29. jún 2001 o 11:15

Londýn 29. júna (TASR) - Obhajkyňa titulu na grandslamovom turnaji vo Wimbledone americká tenistka Venus Williamsová ocenila výkon slovenskej nádeje Daniely Hantuchovej v 2. kole dvojhry, v ktorom nad ňou za 80 minút zvíťazila v dvoch setoch 6:3, 6:2. Turnajová dvojka označila 18-ročnú Hantuchovú za hráčku, ktorá má na to, aby sa v dohľadnom čase prebojovala v rebríčku WTA do Top 20.

"Určite na to má, jednako po úderovej stránke, ale nechýba jej ani taktické myslenie," vyjadrila sa o tri roky staršia Američanka a k vzájomnému súboju dodala: "V úvodnom sete som si vypracovala veľa príležitostí, ktoré som však nevyužila. Po tom, ako začalo pršať, som si povedala: ďAk ja nemôžem poslať loptičku cez sieť, nemôže to urobiť ani ona. Ak sa to podarí mne, tak aj jej.ďTakéto veci sa mi stále motali po rozume."

Staršia zo sestier Williamsových odohrala od mája do zápasu s Hantuchovou iba tri stretnutia, pričom v dvoch prehrala. Napriek tejto skutočnosti zložila slovenskej tenistke poklonu: "Dnes ma mohla zdolať. Ak bude tvrdo trénovať a začne si veriť, tak v budúcnosti niečo dokáže."

Súvisiace články