Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Podľa Navrátilovej málo voľna spôsobuje mnoho zranení hráčok

TASR|14. aug 2001 o 18:34

Toronto 14. augusta (TASR) - Podľa ženskej tenisovej legendy Martiny Navrátilovej jediným dôvodom veľkého množstva zranení v ženskom tenise je nedostatok ...

Toronto 14. augusta (TASR) - Podľa ženskej tenisovej legendy Martiny Navrátilovej jediným dôvodom veľkého množstva zranení v ženskom tenise je nedostatok odpočinku a voľna.

"Najväčší problém je, že hráčky nemajú dostatok oddychu. Nemajú takú prestávku, že si zoberú trojmesačné voľno a nemusia sa obávať, že ich niekto v rebríčku predbehne a potom ho budú musieť dobiehať. Je to veľmi zložité," načala háklivú tému deväťnásobná víťazka dvojhry vo Wimbledone.

Turnaj v Toronte, Canadian Open, je jedným z deviatich podujatí, ktoré sú podľa WTA Tour v hodnotení dôležitosti hneď po štyroch grandslamových turnajoch. Avšak aj tak sa pre zranenia museli ospravedlniť také svetové hráčky ako Švajčiarka Martina Hingisová (noha), Američanka Lindsay Davenportová (zápästie), Španielka Conchita Martinezová (achilovka) a Ruska Anna Kurnikovová (noha).

"Je tu množstvo príčin prečo sa to deje. Jedna z nich je tá, že dievčatá hrajú viac ako by chceli. Je rozdiel medzi tým, ak odohrá 20. hráčka svetového rebríčka 20 turnajov, iná vec je to však pre 2. alebo 3. tenistku sveta, pretože ona odohrá 80 až 85 zápasov a to je už priveľa," povedala Američanka českého pôvodu.

Navrátilová si spomenula, že najviac turnajov vo svojej kariére odohrala v roku 1978, keď ich bolo 21. Je však všeobecne známe, že rýchlonohá ľaváčka hrávala okrem dvojhier pravidelne aj štvorhry. V nasledujúcich rokoch však ich počet obmedzila na 16 až 17 ročne.

"Myslím si, že to bola skôr výnimka ako pravidlo. Za celú kariéru som sa musela odhlásiť asi len zo šiestich turnajov. Bola som vždy dobre pripravená a nikdy som nemala nejaké problémy s mojím telom. Dnes môžete vidieť tvrdo trénovať 17-ročné deti v telocvičniach. Nikdy som tam nestrávila toľko času ako oni," zakončila 18-násobná grandslamová víťazka Martina Navrátilová.

Súvisiace články