Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Podľa Hanikovej je súčasný tenis nudný

TASR|31. okt 2001 o 17:21

Mníchov 31. októbra (TASR) - Bývalá víťazka ženského tenisového Masters z roku 1982 Nemka Sylvia Haniková označila súčasný tenis za nudný a potvrdila, ...

Mníchov 31. októbra (TASR) - Bývalá víťazka ženského tenisového Masters z roku 1982 Nemka Sylvia Haniková označila súčasný tenis za nudný a potvrdila, že šport sa za posledných 20 rokov dramaticky zmenil.

Nemka v roku 1982 šokovala celý svet, keď vo finále Masters zdolala svetovú vtedajšiu svetovú jednotku Martinu Navrátilovú v troch setoch 1:6, 6:3, 6:4, pričom už prehrávala 1:6, 1:3.

"Ešte stále mám z toho husiu kožu," povedala dnes 41-ročná Haniková, ktorá svoje víťazstvo vo finále Masters považuje za senzáciu.

"Dnešný tenis je len tieňom toho, čo predvádzali Evertová a Navrátilová. V súčasnosti sa tenis uberá iným smerom, je to všetko o šou. Predáva sa sexepeal. Ak pozerám tenis, tak jedine na hru Peta Samprasa, Andre Agassiho alebo Gustava Kuertena," pridala Haniková.

"Zo súčasných tenistiek sa mi najviac páči hra Martiny Hingisovej. Hrá totiž veľmi inteligentný tenis a má kvalitné vzdelanie. Sestry Williamsové sú viac svalnaté ako atletické. Atletickosť nie je len sila. Myslím si, že obe majú aj nedostatky v taktickej pripravenosti," zakončila bývalá nemecká tenistka.

Súvisiace články