Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Podľa Davenportovej by sa mala Hingisová prestať ľutovať

TASR|1. feb 2003 o 12:31

Tokio 1. februára (TASR) - Americká tenistka Lindsay Davenportová radí svojej kolegyni Martine Hingisovej zo Švajčiarska, aby sa prestala ľutovať a ...

Tokio 1. februára (TASR) - Americká tenistka Lindsay Davenportová radí svojej kolegyni Martine Hingisovej zo Švajčiarska, aby sa prestala ľutovať a vrátila sa na kurty.

Hingisová, ktorá sa v máji minulého roka podrobila operácii členka, odložila svoj plánovaný návrat a odhlásila svoju účasť na januárovom grandslamovom turnaji Australian Open, čím vyvolala špekulácie o možnom ukončení kariéry. Podľa Davenportovej má však váhanie bývalej svetovej jednotky psychickú podstatu. "Myslím si, že sa nechce vrátiť preto, aby neprehrávala zápasy s hráčkami, ktorým predtým nikdy nepodľahla. Musí sa však cez to dostať. Vrátiť sa do hry po dlhom zranení nie je ľahké, no musíte sa naučiť prijímať prípadné prehry," povedala Američanka, ktorá v sobotu postúpila do finále turnaja v Tokiu.

Davenportová sa zároveň vyjadrila, že Hingisová zrejme nebude posledná v dlhom rade hráčok, ktoré predčasne "vyhoreli". "Spôsobuje mi to smútok viac ako čokoľvek. Bola skvelou hráčkou a dala tomuto športu veľa. Možno hrala príliš často a to spôsobilo, že sa v takom mladom veku vyčerpala," dodala. Podľa nej by si mala 22-ročná Švajčiarka dodať viac optimizmu, ak sa nechce stať ďalšou obeťou nabitého súťažného kalendára. "Stretla som sa s ňou minulé leto a spýtala sa ma, aké to bolo vrátiť sa po zranení. Povedala som jej, že to išlo dobre, no ona mi stále tvrdila, aké je to pre ňu ťažké. Bola by som rada, keby sa prestala ľutovať a vrátila sa na turnaje," povedala Davenportová, ktorá sama musela vynechať pre zranenie takmer celú minulú sezónu.

Súvisiace články