Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Tenis: Pierceová a Kurnikovová nebudú štartovať v Indian Wells

TASR|28. feb 2003 o 19:44

Indian Wells 28. februára (TASR) - Francúzka Mary Pierceová a Ruska Anna Kurnikovová nebudú pre zranenia štartovať na budúcotýždňovom turnaji WTA Pacific ...

Indian Wells 28. februára (TASR) - Francúzka Mary Pierceová a Ruska Anna Kurnikovová nebudú pre zranenia štartovať na budúcotýždňovom turnaji WTA Pacific Life Open v americkom Indian Wells (2,1 milióna dolárov), na ktorom bude titul vo dvojhre obhajovať slovenská tenistka Daniela Hantuchová.

Kurnikovová nehrá od úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open, kde sa jej obnovili bolesti chrbta a Pierceová má znovu problémy s kolenom a členkom. Okrem týchto dvoch "prominentných" hráčok budú v Indian Wells (3. -15. marca) chýbať aj Anne Kremerová z Luxemburska, švajčiarska tínejdžerka Marie-Gaianeh Mikaelianová a Tathiana Garbinová z Talianska. Namiesto uvedeného kvinteta sa do pavúka singla dostali Francúzka Stéphanie Foretzová, Češka Klára Koukalová, Chorvátka Silvija Talajová, Talianka Flavia Pennettová a Šinobue Asagoeová z Japonska. Prvé podujatie zo série Masters už posledné dva roky vynechávajú na protest proti rasizmu sestry Williamsové. Zo slovenských hráčok má istú súťaž v hlavnej súťaži okrem obhajkyne Hantuchovej aj Janette Husárová a Henrieta Nagyová.

Súvisiace články