Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Tenis: Pete Sampras sa vracia na kurty

SITA|28. feb 2006 o 19:05

NEW YORK 28. februára (SITA) - Bývalá tenisová jednotka Pete Sampras sa vracia po troch rokoch opäť na tenisové kurty, ale nejde o typický comeback. Štrnásťnásobný víťaz grandslamových turnajov sa predstaví ...

NEW YORK 28. februára (SITA) - Bývalá tenisová jednotka Pete Sampras sa vracia po troch rokoch opäť na tenisové kurty, ale nejde o typický comeback. Štrnásťnásobný víťaz grandslamových turnajov sa predstaví v lete tohto roku v americkej tenisovej lige World Team Tennis Pro League. "Je to viac o tom, aby som vyplnil voľný čas a venoval sa tomu, v čom som bol kedysi dobrý. Tenis mi chýba, rovnako tak atmosféra veľkých podujatí, no hrať opäť na vrcholnej úrovni je veľká drina. Viem čo to obnáša a neplánujem naozajstný comeback. Chcem si len zahrať zopár zápasov bez veľkého tlaku. Tridsaťštyriročný Sampras odohral posledný profesionálny zápas vo finále US Open 2002 proti Andremu Agassimu, kde získal svoj 14. grandslamový titul. O rok na to oficiálne oznámil koniec dlhoročnej kariéry. "Po ukončení kariéry som oddychoval a nechcel maž nič spoločné s tenisom. Po dvoch rokoch zábavy a ničnerobenia, som sa však začal trochu nudiť a začal rozmýšľať nad ďalšou kapitolou života. Pýtal som sa sám seba, čo by som chcel robiť. Zatiaľ som sa rozhodol opäť vrátiť do tejto súťaže a hrať opäť pred divákmi," uviedol Sampras.

V americkej tenisovej lige World Team Tennis Pro League, ktorej základná čas sa hrá od 6. do 26. júla nastúpilo v uplynulých rokoch viacerí bývalí skvelí hráči ako Andre Agassi, Steffi Grafová, John McEnroe, Martina Navrátilová, Andy Roddick, či Venus Williamsová.


Súvisiace články