Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Patrick Rafter oficiálne ukončil profesionálnu kariéru

TASR|10. jan 2003 o 11:02

Sydney 10. januára (TASR) - Bývalý svetový tenista číslo 1 Patrick Rafter z Austrálie v piatok šokoval svojich priaznivcov, keď oficiálne ukončil svoju ...

Sydney 10. januára (TASR) - Bývalý svetový tenista číslo 1 Patrick Rafter z Austrálie v piatok šokoval svojich priaznivcov, keď oficiálne ukončil svoju bohatú kariéru. Dvojnásobný víťaz US Open tak ukončil takmer rok trvajúce obdobie, počas ktorého sa stále špekulovalo o dátume jeho návratu na okruh ATP. Rafter si na konci roku 2001 zobral voľno na oddych a zotavenie sa zo zranení.

O svojom odchode z profesionálneho tenisu informoval Rafter v otvorenom liste adresovanom austrálskym médiám: "Rozhodol som sa definitívne odísť z profresionálneho tenisu. Viem, že to trvalo trochu dlhšie, no potreboval som čas na rozmyslenie. Preto verím, že ma pochopíte, pretože to bolo pre mňa veľmi ťažké a chcel som sa rozhodnúť správne."

Rafter ďalej uviedol, že jedna z hlavných príčin ukončenia kariéry bola chýbajúca motivácia: "Ak nemala byť stopercentná, potom nebola šanca na návrat. Na konci roku 2002 taká nebola a to rozhodlo. Určite mi je ľúto, že som nezvíťazil vo Wimbledone a taktiež v Davisovom pohári, no taký je šport. Niečo môžete vyhrať a niečo sa nepodarí. Tenis mi bude chýbať, ale teraz musím byť doma a rozmýšľať nad ďalším smerovaním v živote," skonštatoval Rafter, ktorý sa vo Wimbledone dvakrát dostal až do finále a rovnako dvakrát neuspel vo finále Davisovho pohára, keď najskôr v roku 2000 podľahla Austrália v Barcelone domácemu Španielsku a o rok neskôr v decembri prehrala v Melbourne s Francúzskom. Práve v tomto finále odohral Patrick Rafter svoj posledný oficiálny zápas. V minulom roku v auguste mu jeho dlhoročná priateľka Lara Felthamová porodila prvého syna.

mr go

Súvisiace články