Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Patrick McEnroe odhodlaný vystúpiť z tieňa slávnejšieho brata Johna

TASR|9. okt 2001 o 12:34

Londýn 9. októbra (TASR) - Mladší brat slávnejšieho Johna McEnroa Patrick je odhodlaný dokázať to, čo sa jeho bratovi nikdy nepodarilo - zožať úspech ...

Londýn 9. októbra (TASR) - Mladší brat slávnejšieho Johna McEnroa Patrick je odhodlaný dokázať to, čo sa jeho bratovi nikdy nepodarilo - zožať úspech v úlohe kapitána tenisového družstva, ktoré bude reprezentovať USA v Davisovom pohári.

Po prehre proti Švajčiarsku v prvom kole ho cez víkend čaká ďaľšia veľká skúška, keď jeho tím nastúpi proti družstvu Indie, ktoré bude mať vo svojich radoch víťazov Roland Garros vo štvorhre mužov a je známe skvelými výkonmi proti vyššie nasadeným tímom.

Zlyhanie by pre tím USA znamenalo vypadnutie zo 16-člennej svetovej elity a to sa ešte minulého roku mohli Američania pochváliť tromi hráčmi najlepšej desiatky. Americkí tenisti už raz z elitnej skupiny vypadli v roku 1988.

Patrick, ktorý nahradil Johna na trénerskej lavičke v novembri minulého roku, sa na rozdiel od brata musí uspokojiť s jediným titulom vo dvojhre, zatiaľ čo John ich má na svojom konte úctyhodných 77.

Súvisiace články