Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Pata Casha uviedli do tenisovej siene slávy

TASR|26. jan 2003 o 10:36

Melbourne 26. januára (TASR) - Bývalého austrálskeho tenistu Pata Casha uviedli v nedeľu v Melbourne do Austrálskej tenisovej siene slávy.

Tridsaťsedemročný Cash vyhral v roku 1987 grandslamový turnaj vo Wimbledone, pred domácim publikom však dvakrát prehral vo finále Australian Open. V oboch prípadoch ho zdolali Švédi, v roku 1987 podľahol Stefanovi Edbergovi, o rok neskôr Matsovi Wilanderovi. "Vždy bolo mojim snom vyhrať Davisov pohár, Wimbledon a Australian Open," povedal Cash po uvedení do siene novinárom. "Smutné je, že som Australian Open nevyhral, čo bolo pre mňa sklamaním. Ale tí dvaja Švédi neboli zlými hráčmi," povedal ďalej rodák z Melbourne, ktorý v súčasnosti vedie tenisovú akadémiu v Queenslande a nedávno sa vrátil do vlasti po rokoch strávených v Anglicku. "Som domácky založený človek, toto je moje mesto," povedal Austrálčan.

Cash bol až do vlaňajšieho víťazstva Lleytona Hewita vo Wimbledone posledným Austrálčanom od roku 1987, ktorý vyhral tento turnaj. Cash vtedy zdolal vo finále Ivana Lendla, ostal však posledným domácim hráčom, ktorý sa dostal finále Australian Open. Na konte má aj dva tituly v Davisovom pohári. Prvý vyhral ako 18-ročný v roku 1983, úspech si zopakoval v roku 1986.

Súvisiace články