Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenis: Päť Slovákov už pozná svojich súperov aj vo štvorhre

TASR|16. jan 2001 o 19:43

Melbourne 16. januára - V Melbourne, dejisku prvého grandslamového tenisového turnaja v tomto roku, vyžrebovali súťaž mužskej, ženskej i miešanej štvorhry, v ktorých sa predstaví aj päť slovenských tenisových reprezentantov.

Dominikovi Hrbatému s deblovým partnerom Švajčiarom Rogerom Federerom, ktorých usporiadatelia nasadili ako turnajovú osmičku, sa v prvom kole stretnú s juhoafricko-japonskou dvojicou Myles Wakefield, Thomas Šimada.

V ženskej štvorhre zasiahnu do bojov v prvom kole štyri Slovenky. Karina Habšudová, spoločne s Kanaďankou Sonyou Jeyaseelanovu, ako 15. nasadené si počas utorkovej noci v úvodnom kole zmerajú sily s japonským párom Šinobu Asagoeová, Juka Jošidová. Daniela Hantuchová, po boku s domácou reprezentantkou Louise Plemingovou majú v utorkovom nočnom zápase v 1. kole náročnú prekážku v skúsenej dvojici Asa Carlssonová (Švé.)- Magdalena Malejevová (Bul.). Úspešná slovenská deblistka Janetta Husárová sa v Melbourne Parku predstaví s Taliankou Tathianou Garbinovou. Na úvod ich čaká česko-slovinský pár Eva Martincová, Petra Rampreová. Piatou Slovenkou, ktorá sa predstaví vo štvorhre je Henrieta Nagyová, ktorej spolu s Giuliou Casoniovou z Talianska, žreb prisúdil desiatku turnaja, zohratú a skúsenú dvojicu Conchita Martinezová (Špa.), Patricia Tarabiniová (Arg.).

Slovenská tenistka Karina Habšudová sa predstaví aj v miešanej štvorhre, kde je jej spoluhráčom český tenista a deblový špecialista David Rikl. V 1. kole ich čaká ťažká prekážka v podobe indicko- japonského páru Mahesh Bhupati, Ai Sugijamová.

Súvisiace články