Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: P. Vajda u fedcupového tímu skončí, kandidátmi M.Vajda a Hrunčák

TASR|11. okt 2001 o 17:33

Bratislava 11. októbra (TASR) - Doterajší nehrajúci kapitán slovenskej fedcupovej reprezentácie Peter Vajda nemieni predĺžiť svoju zmluvu so Slovenským tenisovým zväzom (STZ), ktorej platnosť vyprší 31. decembra tohto roku

. Po štyroch rokoch strávených v kapitánskom kresle sa P. Vajda sústredí na prácu s mladými hráčkami v Národnom tenisovom centre (NTC). Komisia vrcholového tenisu na svojom zasadnutí rozhodla, že navrhne VV STZ za kandidátov na post nehrajúceho kapitána Mariána Vajdu a Petra Hrunčáka.

"Už pred stretnutím s Ruskom som avizoval, že tento rok bude mojím posledným na tomto poste. Myslím, že štyri roky stačili. Cítim, že si od tohto kolotoča potrebujem trochu oddýchnuť a plne sa chcem sústrediť na prácu s nastupujúcou generáciou nášho tenisu v NTC," priznal P. Vajda a dodal: "Určité veci, ktoré sa udiali počas môjho koučovania, mám na mysli vyhlásenia a hlavne kroky niektorých hráčok, nemali na moje rozhodnutie vplyv. Tieto záležitosti sa riešili a ja ich považujem za doriešené."

Jeden z kandidátov na post nehrajúceho kapitána slovenského fedcupového tímu Marián Vajda donedávna trénoval najlepšieho súčasného slovenského tenistu Dominika Hrbatého a keďže je bratom Petra Vajdu, ten má pre neho v prípade, ak sa stane nehrajúcim kapitánom on, cennú radu: "Rozhodne musí byť trpezlivý a hlavne rozhodný. Táto funkcia si to vyžaduje," uzavrel P. Vajda.

mi mp la

Súvisiace články