Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Tenis: Otec sestier Williamsových obvinil médiá zo zaujatosti a rasizmu

TASR|27. mar 2001 o 11:29

Miami 27. marca (TASR) - Richard Williams odmietol tvrdenia, že by svojim dcéram Venus a Serene prikazoval, ktorá má vyhrať v prípade, ak sa stretnú ...

Miami 27. marca (TASR) - Richard Williams odmietol tvrdenia, že by svojim dcéram Venus a Serene prikazoval, ktorá má vyhrať v prípade, ak sa stretnú vo vzájomnom zápase na nejakom tenisovom turnaji. V pondelkovom vydaní denníka USA Today Williams uviedol, že za týmto klamstvom treba hľadať rasizmus a zaujatosť médií voči jeho rodine.

"Nikdy som nehovoril svojim dcéram, nech vynechajú alebo prehrajú zápas. Keď Serena podľahla svojej sestre v semifinále Wimbledonu, plakala ako dieťa. Nie preto, že by jej to niekto prikázal, ale preto, že neznáša prehry. A taká istá je aj Venus," uviedol Richard Williams.

Úvahy o ovplyvňovaní zápasov najznámejšieho sesterského tenisového páru na svete zo strany kontroverzného otca začali po nedávnom turnaji v Indian Wells. Vo štvrťfinále mali na seba naraziť práve Serena a Venus. V poslednej chvíli pred samotným zápasom sa však staršia Venus vzdala, údajne pre zranenie pravého kolena.

Súvisiace články