Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis: Otcovi Williamsovi sa splnil životný sen

TASR|8. sep 2001 o 12:43

New York 8. septembra (TASR) - Sobotňajšie finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open medzi sestrami Williamsovými bude prvým finálovým ...

New York 8. septembra (TASR) - Sobotňajšie finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open medzi sestrami Williamsovými bude prvým finálovým duelom súrodencov na podujatiach veľkej štvorky od wimbledonskej premiéry žien v roku 1884. Slávne sestry Serena a Venus tak v piatok splnili proroctvo svojho otca Richarda, ktorý už pred niekoľkými rokmi predpovedal to, čo sa v New Yorku stalo skutočnosťou. "Pre túto chvíľu som celý život pracoval," vyhlásil Williams po semifinálovom rodinnom triumfe.

Otec slávnych tenistiek finálové stretnutie naživo sledovať nebude, pretože sa ešte v piatok vrátil domov na Floridu. "Jednoducho sa na to nemôžem pozerať." Jeho odchod však mohol byť len činom z opatrnosti, aby sa vyhol obvineniam z toho, že rozhoduje o športovej budúcnosti svojich dcér.

"Obe chceme byť jednotkami a sme už vo veku, keď sa za nás nikto nemusí rozhodovať," vyhlásila 19-ročná Serena. "Náš otec chce, aby sme si samy robili plány. Obvykle ho musím oboznamovať s tým, na akých turnajoch hrám. Nech ale ľudia veria, čomu chcú," dodala. "Vďaka našim rodičom máme pozitívny prístup, bez nich by sme tu neboli," zdôraznila jej staršia sestra, 21-ročná Venus.

Rodičia sestier Williamsových si trénerskú prácu rozdelili - otec Richard trénoval Serenu a matka Oracene sa venovala Venus.

Súvisiace články