Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis: O organizovanie SP družstiev majú záujem štyri európske mestá

TASR|12. dec 2001 o 13:56

Düsseldorf 12. decembra (TASR) - Až štyri európske mesta sa usilujú získať práva na organizovanie Svetového pohára družstiev v tenise po roku 2002. ...

Düsseldorf 12. decembra (TASR) - Až štyri európske mesta sa usilujú získať práva na organizovanie Svetového pohára družstiev v tenise po roku 2002. Okrem tradičného usporiadateľa, ktorým je už 25 rokov nemecký Düsseldorf, prejavili záujem aj Barcelona, Madrid a Monte Carlo.

"S Medzinárodnou tenisovou asociáciou (ATP) sme asi na 60 percent dohodnutí. Chceli by sme však dosiahnuť podpísanie aspoň trojročnej zmluvy, aby sme mohli efektívnejšie plánovať do budúcnosti," povedal v utorok šéf nemeckých organizátorov Horstt Klosterkemper, ktorý už prezentoval aj meno nového hlavného sponzora. Tým by sa mala stať poisťovacia spoločnosť ARAG, ktorá sa zaviazala financovať turnaj do roku 2004 s opciou na ďalšie dva roky. Nemci sa však tentoraz nezaobídu bez podpory mesta a spolkovej republiky Severné Vestfálsko. "Potrebujeme prvýkrát pomoc. Za 25 rokov sme nedostali ani fenig," povedal Klosterkemper.

Súvisiace články