Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Novým trénerom Agassiho by sa mal stať bývalý Hewittov kouč Cahill

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 12:25

Sydney 8. februára (TASR) - Americký tenista Andre Agassi by mal podľa austrálskych médií začať ďalšiu etapu svojej kariéry pod vedením bývalého trénera ...

Sydney 8. februára (TASR) - Americký tenista Andre Agassi by mal podľa austrálskych médií začať ďalšiu etapu svojej kariéry pod vedením bývalého trénera Austrálčana Lleytona Hewita Darrena Cahilla. Agassi v januári ukončil osemročnú spoluprácu s Bradom Gilbertom.

Cahill pre austrálsky denník Sydney Morning Herald potvrdil, že Agassi mu minulý týždeň navrhol spoluprácu. "Niekoľkokrát sme sa o tom telefonicky zhovárali, všetko vyzerá nádejne a dúfam, že sa dáme dohormady," povedal Cahill. "Teším sa na spoluprácu rovnako ako on, takže nevidím dôvod, prečo by k nej nemalo dôjsť," dodal 36-ročný tréner, ktorý v minulosti reprezentoval Austráliu na Davisovom pohári.

Cahill prezradil, že ho záujem Agassiho veľmi prekvapil a zároveň poctil. "Myslím si, že spolupráca so špičkovým tenistom, akým Andre je, býva vždy obrovskou výzvou. Musíte objaviť atribúty, v ktorých by sa takýto hráč mohol ešte zlepšiť," dodal.

Podľa Sydney Mourning Herald čaká Cahilla s Agassim 6-týždňové skúšobné obdobie a potom padne rozhodnutie o prípadnom pokračovaní v ich spolupráci.

Americký tenista získal pod vedením bývalého trénera Gilberta šesť grandslamových titulov, v roku 1996 sa stal v Atlante olympijským víťazom a rok 1999 zakončil na pozícii svetovej jednotky.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.