Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Newcombe neverí skorému návratu Raftera

TASR|Publikované 12. nov 2002 o 10:35

Melbourne 12. novembra (TASR) - Bývalý kapitán daviscupového tímu Austrálie John Newcombe spochybnil informácie o skorom návrate Patricka Raftera do ...

Melbourne 12. novembra (TASR) - Bývalý kapitán daviscupového tímu Austrálie John Newcombe spochybnil informácie o skorom návrate Patricka Raftera do profesionálneho tenisu. Dvojnásobný víťaz US Open síce minulý týždeň informoval, že sa chce na začiatku budúceho roku vrátiť na kurty, no podľa Newcomba je Rafter v tejto otázke zmätený.

"Nie je si stále istý, či už chce opäť hrať. Zo všetkého, čo sa deje okolo jeho návratu, je zmätený. Minulotýždňovým vyhlásením iba upokojil množstvo ľudí, ktorí si ho opäť želali vidieť hrať svetový tenis," povedal Newcombe, podľa ktorého má 29-ročný Rafter v súčasnosti iné aktivity ako tenis. V prvom rade to je syn Joshua, ktorého má so svojou priateľkou Larou Feltmanovou.

Newcombe však verí, že Rafter má aj v tenise stále ambície a dosiahne ešte výrazné úspechy. "Patrick by si zaslúžil, aby jeho meno figurovalo na zozname víťazov Wimbledonu a Davisovho pohára. Zatiaľ sa mu to nepodarilo, no veľmi mu to želám," uviedol Newcombe, ktorý počas svojej aktívnej kariéry triumfoval vo Wimbledone trikrát.

mr ki

Súvisiace články