Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Tenis: Neskrotný Čiľan Rios sa postaral o ďalší škandál

TASR|2. feb 2003 o 12:16

Santiago de Chile 2. februára (TASR) - Čílsky tenista Marcelo Rios sa postaral o ďalší z mnohých svojich škandálov, keď počas divokých radovánok na ...

Santiago de Chile 2. februára (TASR) - Čílsky tenista Marcelo Rios sa postaral o ďalší z mnohých svojich škandálov, keď počas divokých radovánok na diskotéke v letovisku La Serena pomočil oblečenie ďalších návštevníkov podniku, kde si po skončení exhibičného turnaja "užíval" až do rána.

To však zďaleka nebolo zo strany kontroverzného Riosa všetko. Dobre naladený tenista sa totiž zabával až do rána a na druhý deň nestihol odletieť do Santiaga, odkiaľ sa mal v piatok vydať s národným výberom do Quita na zápas prvého kola americkej zóny Davisovho pohára proti Ekvádoru. Výprava musela cestu o deň odložiť a šéf čílskej tenisovej federácie Andres Fazio oznámil, že na "nezvestného" Riosa čaká už v najbližších dňoch "vážny pohovor".

Riosovo správanie rozčúlilo aj kapitána čílskeho družstva Luisa Guzmana, ale trestu v podobe hernej pauzy sa bývalý svetový tenista číslo jeden podľa všetkého obávať nemusí. Čiľanom totiž pre zranenie členka chýba súčasná jednotku Fernando Gonzalez a problémy s kolenom možno vyradia z hry aj Nicolasa Massua, takže problémového hráča Riosa potrebujú.

Od novinárov, s ktorými Rios vinou svojho nie príliš ideálneho vystupovania nevychádzal nikdy v dobrom, dostával Čiľan tradične cenu pre najmenej príjemného tenistu na okruhu ATP. Pred dvoma rokmi ho vedenie asociácie potrestalo za nevhodné správanie na hráčskej "párty" na turnaji Masters v Ríme, kde sa opil. Pri odchode navyše napadol dvoch policajtov a taxikára, za čo musel zaplatiť aj ďalšiu pokutu.

ma fi

Súvisiace články