Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Tenis: Nemci do Bratislavy bez chorého Schüttlera

SITA|18. sep 2004 o 14:57

MNÍCHOV 18. septembra (SITA) - Už druhý úder v podobe vynútenej neúčasti hráča postihol tenisovú daviscupovú reprezentáciu Nemecka pred blížiacim sa súbojom o účasť vo svetovej skupine 2005 na Slovensku.

Po Nicolasovi Kieferovi sa počas nadchádzajúceho víkendu v Bratislave nepredstaví ani aktuálne dvanásty hráč sveta Rainer Schüttler. Zatiaľ čo však Kiefer so zraneným zápästím bude v Národnom tenisovom centre prítomný aspoň ako divák, Schüttler musí s angínou a teplotami zostať v posteli. Tímový lekár Nemcov Wilfried Banzer striktne vylúčil Schüttlerov príchod na Slovensko. Kapitán Patrik Kühnen na jeho miesto pravdepodobne povolá prvého náhradníka Philippa Kohlschreibera. "Je mi veľmi ľúto, že nemôžem chalanom v Bratislave pomôcť, ale musím poslúchnuť radu lekára a zostať v posteli. V Davisovom pohári reprezentujem veľmi rád, preto ma to mrzí dvojnásobne. Som si istý, že Tommy, Florian a Alex sa aj bezo mňa pobijú o víťazstvo. Budem im držať palce," cituje slová 28-ročného Schüttlera agentúra SID. Finalista Australian Open 2003 nechce zopakovať chybu, ktorú urobil pred štyrmi romi, keď nastúpil na súboj Davisovho pohára proti Holandsku napriek tomu, že nebol zdravotne v poriadku. Napokon podľahol Sjengovi Schalkenovi. "Nechal som sa vtedy prehovoriť a hral som napriek pretrvávajúcej chrípke. Poškodil som celé družstvo a už to nechcem opakovať," vyjadril sa Schüttler.

Nemecké agentúrne zdroje predpokladajú, že popri skúsenom Tommym Haasovi dostane šancu ako druhý hráč do dvojhry talentovaný Florian Mayer. Vo štvorhre by mali vytvoriť pár Haas s Alexandrom Waskem. Nemecký tím by mal pricestovať na Slovensko v nedeľu. Výprava sa ubytuje v hoteli Danube. Úvodná dvojhra stretnutia Slovensko - Nemecko je na programe v piatok 24. 9. už od 11.00 h. Rovnaký začiatok má sobotňajšia štvorhra, nedeľňajší záverečný program sa začína už o 10.00 h.


Súvisiace články