Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Tenis: Navrátilová zdolala v Eastbourne Panovovú, čaká ju Hantuchová

TASR|Publikované 18. jún 2002 o 19:57

Eastbourne 18. júna (TASR) - Legendárna americká tenistka českého pôvodu Martina Navrátilova zvíťazila v stretnutí prvého kola turnaja v Eastbourne, ...

Eastbourne 18. júna (TASR) - Legendárna americká tenistka českého pôvodu Martina Navrátilova zvíťazila v stretnutí prvého kola turnaja v Eastbourne, ktorý bolo jej prvým vystúpením vo dvojhre od roku 1994, nad 22. hráčkou rebríčka WTA Ruskou Tatianou Panovovou v troch setoch 6:1, 4:6, 6:2, v druhom kole ju čaká slovenská tenisová jednotka Daniela Hantuchová.

Štyridsaťpäťročná jedenásťnásobná víťazka turnaja v Eastbourne, ktorá v minulých dňoch vyjadrila túžbu po adopcii dieťaťa, sa v súboji proti o dvadsať rokov mladšej Panovovej prezentovala viacerými skvelými returnami a za 96 minút slávila úspešný comeback vo dvojhre.

Hoci Navrátilová hneď v úvode prehrala svoj servis, ďalších šesť hier získala pre seba a v prvom sete triumfovala za 27 minút v pomere 6:1. Panovová síce vyhrala druhý set 6:4, v rozhodujúcom dejstve opäť dominovala ostrieľaná Američanka, ktorá od stavu 1:2 nepustila súperke ani jednu hru a za búrlivého aplauzu divákov si vybojovala postup do druhého kola.

la br

Súvisiace články