Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tenis: Navrátilová utvorila nový rekord, ako 45-ročná vyhrala turnaj

TASR|Publikované 25. máj 2002 o 19:21

Madrid 25. mája (TASR) - Americká tenistka českého pôvodu Martina Navrátilová vytvorila nový rekord na ženskom tenisovom okruhu, keď vo veku 45 rokov ...

Madrid 25. mája (TASR) - Americká tenistka českého pôvodu Martina Navrátilová vytvorila nový rekord na ženskom tenisovom okruhu, keď vo veku 45 rokov vyhrala spoločne s Bieloruskou Natašou Zverevovou štvorhru na turnaji v španielskom Madride. Navrátilová sa tak stala najstaršou ženou, ktorá dokázala vyhrať turnajový triumf na svetovom ženskom okruhu.

Doteraz patril tento primát Američanke Billie Jean Kingovej, ktorá v roku 1983 ako 39-ročná triumfovala na turnaji v Birminghame.

"Pre nás obe to bol neskutočný týždeň. Je skvelé znovu vyhrať turnaj, hlavne keď som po prvý raz s tenisom skončila už dávno," povedala po víťaznom finále Navrátilová, ktorá svoje rozhodnutie o ukončení kariéry oznámila už v roku 1994, ale v roku 2000 sa na dvorce vrátila a hráva vo štvorhrách.

Česká rodáčka drží ešte jeden rekord, ktorý je však už málokto zoberie. Vo svojej bohatej a úspešnej kariére dokázala zvíťaziť na 167 turnajoch, vrátane 18 grandslamových titulov, z toho deväť na posvätnej tráve vo Wimbledone.

Výsledok:

Madrid (170.000 dolárov)- štvorhra - finále:

Martina Navrátilová, Nataša Zverevová (USA,Biel.) - Arantxa Sanchezová-Vicariová, Rossana Neffová de los Riosová (Špa./Par.) 6:2, 6:3

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.