Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Navrátilová sa v Amelia Island prebojovala do finále štvorhry

TASR|15. apr 2001 o 11:07

Amelia Island 15. apríla (TASR) - Tenisový turnaj žien v Amelia Island s dotáciou 565.000 dolárov pokračoval v sobotu semifinálovými zápasmi dvojhry a štvorhry.

Udalosťou dňa bol postup 44-ročnej bývalej svetovej jednotky Martiny Navrátilovej do finále štvorhry, keď so svojou partnerkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou zo Španielska zvíťazili nad juhoafricko-americkou dvojicou Amanda Coetzerová, Lori McNeilová v dvoch setoch 6:4, 7:5. Navrátilová má na svojom konte 165 titulov v debli a 167 v singli, turnaj v Amelia Island je jej prvým v tomto roku. V minulej sezóne sa česká rodáčka po niekoľkoročnej odmlke vrátila na svetové kurty, pričom svoj návrat naplánovala výhradne iba pre turnaje štvorhry. Vo Wimbledone sa prebojovala do štvrťfinále, na US Open uhrala 3. kolo, na Pilot Open to bolo semifinále a na Madrid Open štvrťfinále. Vo finále čaká Navrátilovú so Sanchezovou- Vicariovou španielsko argentínsky pár Conchita Martinezová, Patricia Tarabiniová, ktorý v semifinále vyradil najvyššie nasadenú americko-austrálsku dvojicu Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová 6:4, 3:6, 6:3.

Do finále dvojhry sa prebojovala Francúzka šiesta nasadená Amelie Mauresmová víťazstvom nad premožiteľkou svetovej jednotky Martiny Hingisovej zo štvrťfinále siedmou nasadenou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou. Jej súperka v boji o titul turnajová štvorka Amanda Coetzerová mala s prekvapením súťaže Naďou Petrovovou z Ruska nečakane plné ruky práce, zvíťazila až po trojsetovej bitke 4:6, 7:5 a 6:4.

Výsledky - semifinále: dvojhra: Amelie Mauresmová (6-Fran.) - Arantxa Sanchezová-Vicariová (7-Špan.) 6:3, 6:2, Amanda Coetzerová (4-JAR) - Naďa Petrovová (Rus.) 4:6, 7:5, 6:4, štvorhra: Conchita Martinezová, Patricia Tarabiniová (Špan/Arg) - Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová (1-USA/Aus) 6:4, 3:6, 6:3, Martina Navrátilová, Arantxa Sanchezová-Vicariová (USA/Špan) - Amanda Coetzerová, Lori McNeilová (JAR/USA) 6:4, 7:5.

Súvisiace články