Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Tenis: Navrátilová láme rokordy

TASR|4. jan 2003 o 15:32

Gold Coast 4. januára (TASR) - Americká tenisová veteránka českého pôvodu Martina Navrátilová ziskom titulu vo štvorhre na turnaji WTA v austrálskom ...

Gold Coast 4. januára (TASR) - Americká tenisová veteránka českého pôvodu Martina Navrátilová ziskom titulu vo štvorhre na turnaji WTA v austrálskom Gold Coaste posunula latku možností v tejto hre o poriadny kus vyššie. V 46 rokoch, dvoch mesiacoch a 17 dňoch je najstaršou hráčkou, aká kedy vyhrala turnaj WTA, už vlani titulom z Madridu ako 45-ročná vytvorila nový rekord.

"Je to skutočne úžasné," povedala na tlačovej konferencii Navrátilová, ktorej na turnaji dobre sekundovala o 29 rokov mladšia ruská tínedžerka Svetlana Kuznecovová. Tento novovytvorený pár vo finále zdolal francúzsku dvojicu Nathalie Dechyová, Émilie Loitová dvakrát 6:4. "Po tomto víťazstve sme na dobrej ceste pred blížiacim sa Australian Open. Môžeme tam poraziť hocikoho," dodala tenisová legenda, ktorá má na svojom konte teraz rovnaký počet titulov vo dvojhre i vo štvorhre - 167, pričom z celkového počtu 334 titulov až 56-krát triumfovala na grandslamových turnajoch. "Vek je iba číslo," vtipne ukončila tlačovú konferenciu Navrátilová.

Súvisiace články