Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis: Navrátilová kritizuje januárový termín Australian Open

TASR|6. jan 2003 o 10:24

Melbourne 6. januára (TASR) - Americká tenisová legenda Martina Navrátilová podrobila ostrej kritike januárový termín úvodného grandslamového turnaja ...

Melbourne 6. januára (TASR) - Americká tenisová legenda Martina Navrátilová podrobila ostrej kritike januárový termín úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open a navrhla, aby sa boje v Melbourne Park začali až vo februári. Podľa trojnásobnej víťazky tohto turnaja je nebezpečné krátko po zimnej dovolenke hráčov v Európe a Severnej Amerike hrať naplno pod rozhorúčeným slnkom na opačnej strane pologule.

"Je to životu nebezpečné, pevne verím, že tento turnaj by sa mohol hrať začiatkom februára," napísala 46-ročná veteránka organizátorom Open v otvorenom liste a uviedla: "Myslím, že zmenu by hráči privítali a prezentovali by sa ešte skvelejšími výkonmi."

Navrátilová vyhrala dvojhru na Australian Open trikrát (1981, 1983 a 1985), ale odmietla tam štartovať po roku 1989, keď sa podujatie presťahovalo z trávnatých dvorcov Kooyongu na tvrdé povrchy do Melbourne Park, hoci v kariére pokračovala ešte ďalších päť rokov. "V januári by mi tam bolo horúco," vysvetlila česká rodáčka. Navrátilová sa už vlani po finále medzi Jennifer Capriatiovou a Martinou Hingisovou, keď sa teplota na centrálnom kurte vyšplhala nad 35 stupňov Celzia, verejne vyjadrila za zmenu termínu. Tento rok sa bývalá svetová jednotka, ktorá po návrate na kurty štartuje až na jednu výnimku iba v debli, do Melbourne prihlásila. Na kurte by sa mala predstaviť so svojou novou partnerkou ruskou tínedžerkou Svetlanou Kuznecovovou, s ktorou cez víkend vyhrala turnaj v Gold Coast.

Súvisiace články