Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Tenis: Navrátilová kritizovala otca Dokičovej za postoj k tenisovým lesbičkám

TASR|Publikované 29. dec 2002 o 11:05

Gold Coast 29. decembra (TASR) - Americká tenisová veteránka českého pôvodu Martina Navrátilová podrobila kritike urážlivé slovné útoky Damira Dokiča ...Gold Coast 29. decembra (TASR) - Americká tenisová veteránka českého pôvodu Martina Navrátilová (na snímke) podrobila kritike urážlivé slovné útoky Damira Dokiča na adresu lesbičiek vo svetovom tenisovom kolotoči. Navrátilová, ktorá sa netají svoju sexuálnou orientáciou, označila slová otca Jeleny Dokičovej za hlúpe.

"Som šťastná, že nie som jeho dcérou," reagovala Navrátilová, ktorá neskrývala prekvapenie nad slovami otca talentovanej juhoslovanskej hráčky. Dokič senior v médiách uviedol, že v prípade sexuálnej orientácie svojej dcéry na rovnaké pohlavie, spácha samovraždu. Ešte predtým sa Dokič slovne dotkol všetkých hráčok okruhu WTA, keď uviedol, že približne 40 percent všetkých hráčok pohybujúcich sa vo svetovom ženskom profitenise uprednostňuje lesbický vzťah.

"Ak to, či má niekto inú sexuálnu orientáciu, ako ten druhý, je pre neho v tenise to najdôležitejšie, úprimne ho ľutujem," uviedla Navrátilová, ktorej deblovou partnerkou na blížiacom sa turnaji WTA v austrálskom Gold Coast bude sedemnásťročná ruská tínedžerka Svetlana Kuznecovová.

Štyridsaťšesťročná Navrátilová sa v máji tohto roku stala v Madride najstaršou hráčkou v histórii, ktorá získala titul v debli na okruhu WTA. Turnaj v Gold Coast (dotácia 170.000 amerických dolárov) berie ako vhodnú prípravu na úvodné grandslamové podujatie roka Australian Open (13. - 26. januára). Počas svojej kariéry vyhrala Navrátilová 167 turnajov v singli a 165 v debli.

Súvisiace články