Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tenis: Nagyová vypadla v osemfinále Roland Garros

TASR|3. jún 2001 o 19:22

Paríž 3. júna (TASR) - Slovenská tenistka Henrieta Nagyová vypadla v osemfinále Medzinárodných majstrovstiev Francúzska na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži po prehre 4:6, 6:4 a 3:6 s dvanástou nasadenou Belgičankou Kim Clijstersovou.

Belgičanka, ktorá 8. júna oslávi svoje osemnáste narodeniny mala lepší vstup do zápasu, keď po 44 minútach zvíťazila v prvom sete 6:4. Slovenskej tenistke Henriete Nagyovej k víťazstvu nepomohol ani víťazný druhý set v pomere 6:4, ani menší počet dvojchýb, ktoré mala Slovenka na svojom konte iba tri. Na rozdiel od Clijstersovej, tá chybovala až jedenásťkrát.

Mladá Belgičanka však zvíťazila v treťom rozhodujúcom sete 6:3 a stala sa tak po Justin Heninovej druhou Belgičankou v tohtoročnom štvrťfinále Roland Garros.

Medzi juniorkami sa darilo Ľubomíre Kurhajcovej, ktorá postúpila cez domácu Francúzku Monterovú po víťazstve 6:1 a 6:1. Naopak vypadla juniorka Katarína Kachlíková, ktorá v dvoch setoch (2:6, 6:7) podľahla Slovinke Majstorovičovej a aj Dominika Nociarová po prehre s Argentínčankou Argeriovou.