Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis: Nagyová postúpila do osemfinále, čaká ju Clijstersová

TASR|1. jún 2001 o 19:30

Paríž 1. júna (TASR) - Slovenská tenistka Henrieta Nagyová postúpila na Medzinárodných majstrovstvách Francúzska na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži už do osemfinále. V treťom kole si v dramatickom zápase poradila s domácou Nathalie Dechyovou za 2:23 h v troch setoch 7:5, 4:6 a 6:3. V ďalšom kole je čaká dvanásta nasadená Belgičanka Kim Clijstersová.

Nagyová nezačala stretnutie šťastne a hneď v úvode stratila vlastný servis. Zo stavu 2:3 však otočila na 4:3 vo svoj prospech a menší počet nevynútených chýb znamenal zisk prvého setu za 43 minút. V druhom domáce tenistka pridala, viac riskovala a častejšie sa snažila útočiť na sieti. Táto taktika jej priniesla ovocie v podobe brejku v piatej hre a náskok už Dechyová z rúk nepustila. Rodáčka z Nových Zámkov však naďalej bojovala a v rozhodujúcom sete rýchlo viedla 3:0, na čo ešte Francúzka odpovedala tromi víťaznými hrami v sérii. Zlom však prišiel v ôsmej hre, keď Nagyová využila dôležitý brejkbal a set i zápas dostiahla do víťazného konca.