Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Nagyová a spol. navrhujú za kapitána Malíka a text nových zmlúv s STZ

TASR|3. dec 2001 o 11:42

Bratislava 3. decembra (TASR) - Stredajšie zasadanie Výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu (VV STZ) by malo dať definitívnu odpoveď na otázku, kto bude novým nehrajúcim kapitánom fedcupovej reprezentácie

. K dvom dávnejšie známym kandidátom Mariánovi Vajdovi a Petrovi Hrunčákovi, ktorých navrhla Komisia vrcholového tenisu STZ, pribudol aj favorit samotných hráčok Tomáš Malík.

Okrem protikandidáta predložilo kvarteto reprezentantiek Henrieta Nagyová, Martina Suchá, Janette Husárová a Karina Habšudová STZ návrh novej zmluvy o účasti vo fedcupovom tíme.

"Naším cieľom je vytvoriť jednotný kolektív pod vedením nestranného kapitána," objasnila iniciatívu slovenská ženská tenisová jednotka Henrieta Nagyová a pokračovala: "Po prehre s Ruskom sa naplno ukázalo, že najväčším problémom v kolektíve boli doterajšie zmluvy. Po vzájomných konzultáciách sme pripravili vlastný návrh kontraktu, ktorý sme predložili vedeniu STZ. Zároveň sme na post nehrajúceho kapitána navrhli Tomáša Malíka, s ktorým som kedysi spolupracovala. Ide o odborníka na svetový ženský tenis, ktorý sa v súčasnosti síce touto hrou neživí, ale je pre nás všetky prijateľný."

Návrh nových zmlúv zatiaľ nepodpísali Daniela Hantuchová a Ľudmila Cervanová, teda dve tenistky, ktoré mali v minulosti s doterajším nehrajúcim kapitánom Petrom Vajdom určité názorové rozpory, pričom Hantuchovej "prípad" v zápase s Ruskom mal azda najväčšiu odozvu v športovej verejnosti. "Daniela je na sústredení v zahraničí, preto sa nemohla podpísať. Ľudmila nám zase svoje pripomienky zatiaľ nedoručila," objasnila H. Nagyová a K. Habšudová dodala: "Zväzu sme nedali žiadne ultimátum. Návrh sme doručili, je k dispozícii a teraz čakáme na reakciu. Zmluva je férová, ide nám o to, aby sa vyjasnili vzťahy a my sme sa naplno mohli venovať reprezentačným povinnostiam."

Hráčky sa vyslovili aj k dvom kandidátom zväzu Mariánovi Vajdovi a Petrovi Hrunčákovi. "Odkedy Vajda spolupracuje s Karolom Kučerom, tak má určite menej času ako predtým, navyše v ženskom tenise sa nikdy nepohyboval. Hrunčák sa venuje inej tenistke, teda faktor nestrannosti je na vážkach. Jeho účasť v družstve nevylučujeme, môže ho osloviť nový kapitán," spontánne vysvetlila H. Nagyová.

mi fi

Súvisiace články