Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tenis: Na VÚB Open do Bratislavy možno aj Martina Navrátilová

TASR|Publikované 2. okt 2002 o 10:50

Bratislava 2. októbra (TASR) - Hala C bratislavskej Incheby bude v termíne 14. až 20. októbra dejiskom 4. ročníka tenisového turnaja žien s dotáciou ...

Bratislava 2. októbra (TASR) - Hala C bratislavskej Incheby bude v termíne 14. až 20. októbra dejiskom 4. ročníka tenisového turnaja žien s dotáciou 110.000 dolárov, ktorý sa bude po prvý raz hrať pod hlavičkou VÚB Open 2002. Zmluva s VÚB je podpísaná na jeden rok s opciou na dva roky. Okrem nového sponzora sa podujatie bude môcť popýšiť prívlastkom najlepšie obsadeného ženského turnaja v histórii slovenského tenisu, ktorý v prípade potvrdenia účasti zvýrazní prítomnosť bývalej svetovej jednotky, legendy bieleho športu Američanky českého pôvodu Martiny Navrátilovej.

"Táto informácicia je ešte veľmi čerstvá, viem iba toľko, že Navrátilová má záujem štartovať v dvojhre i štvorhre. Do obidvoch súťaží by sme jej samozrejme udelili voľnú kartu," zvestoval horúcu novinku generálny sekretár STZ Igor Moška a pokračoval: "Tento turnaj bude najlepšie obsadeným v celej jeho histórii. Najvyššie postavenou účastníčkou v rebríčku WTA 27. je Nathalie Dechyová z Francúzska, najnižšie 77. Alina Židkovová z Ruska. Z domácich tenistiek sa do súťaže prihlásili Martina Suchá a Henrieta Nagyová. Daniela Hantuchová a Janette Husárová bojujú o účasť na turnaji Masters v singli resp. v debli a tak ich neúčasť v Bratislave je pochopiteľná. Účasť v kvalifikácii majú zabezpečenú ešte Ľudmila Cervanová a pravdepodobne aj Eva Fislová, pričom dve voľné karty do hlavnej súťaže pridelila Komisia vrcholového tenisu Ľubomíre Kurhajcovej a Stanislave Hrozenskej, pričom náš zväz bude disponovať ešte štyrmi voľnými kartami do kvalifikácie."

Hrať sa bude na taraflexe v hale C a D2 bratislavskej Incheby, pravdepodne už naposledy. "Verím, že na budúci rok zorganizujeme turnaj už v priestoroch Národného tenisového centra," vysvetlil generálny sekretár a dodal: "Rozpočet držíme už štvrtý rok na úrovni 11 miliónov Sk, pričom asi 1,5 milióna stojí príprava haly. Tento turnaj potrebuje náš tenis ako soľ, slovenská tenisová mlaď tu má fantastickú príležitosť zmerať si sily s poprednými svetovými hráčkami. Okrem tohoto bude mať podujatie ešte pikantnú príchuť v tom, že tu budú štartovať tri členky talianskeho fedcupového tímu Rita Grandeová, Francesca Schiavoneová a Adriana Serrová-Zanettiová, ktoré budú našimi súperkami v tohtoročnom semifinále Pohára federácie. Bratislavský turnaj je predposledným práve pred týmto duelom."

Vstupné na zápasy bude od pondelka do piatku 50 Sk, vstupenky na semifinále a finále budú stáť 80 Sk. Víkendové boje budú môcť tenisoví priaznivci sledovať prostredníctvom STV v priamych prenosoch. Oficiálnym hotelom účastníkov bude Danube, tréningové kurty pripraví Slávia Agrofert STU.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.