Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Na turnaji ITF v Caserte dve Slovenky vo štvrťfinále

TASR|28. apr 2001 o 17:56

Caserta 28. apríla (TASR) - Tri slovenské tenistky sa predstavili v hlavnej súťaži na veľmi kvalitne obsadenom tenisovom turnaji ITF v talianskej Caserte ...

Caserta 28. apríla (TASR) - Tri slovenské tenistky sa predstavili v hlavnej súťaži na veľmi kvalitne obsadenom tenisovom turnaji ITF v talianskej Caserte s dotáciou 50.000 dolárov. Ľudmila Cervanová si v úvodnom kole ako tretia nasadená hráčka poradila so Španielkou Lourdes Dominguezovou Linovou 4:6, 6:2, 6:3. Osmička turnaja Martina Suchá prehrala v prvom kole so skúsenou Francúzkou Alexandrou Fusaiovou 7:6(3), 5:7, 1:6. Z kvalifikácie sa do hlavnej súťaže prebojovala najmladšia zo slovenského tria, Eva Fislová, ktorá v 1. kole zvíťazila nad francúzskou kvalifikantkou Anne-Laure Heitzovou 7:6(3), 7:5.

V 2. kole boli úspešné obe slovenské tenistky, keď Fislová zdolala Fusaiovú 6:2, 7:6(2) a Cervanová zvíťazila nad nemeckou kvalifikantkou Miou Buričovou dvakrát 6:4. Vo štvrťfinále sa stretne Fislová s jednotkou turnaja Taliankou Tathianou Garbinovou a Cervanová s piatou nasadenou Emmanuelle Gagliardiovou zo Švajčiarska.

Výsledky: Caserta (ITF-50.000 dolárov, antuka):

1. kolo: Eva Fislová (SR) - Anne-Laure Heitzová (Fra.) 7:6(3), 7:5, Martina Suchá (SR-8) - Alexandra Fusaiová (Fra.) 7:6(3), 5:7, 1:6, Ľudmila Cervanová (SR-3) - Lourdes Dominguezová Linová (Špa.) 4:6, 6:2, 6:3

2. kolo: Eva Fislová (SR) - Alexandra Fusaiová (Fra.) 6:2, 7:6(2), Ľudmila Cervanová (SR-3) - Mia Buričová (Nem.) 6:4, 6:4