Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis: Na premiérových MS družstiev novinárov zástupcovia 11 krajín

TASR|Publikované 27. aug 2002 o 17:56

Bratislava 27. augusta (TASR) - Takmer 80 reprezentantov z Bulharska, Česka, Južnej Afriky, Macedónska, Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovinska, Talianska, ...

Bratislava 27. augusta (TASR) - Takmer 80 reprezentantov z Bulharska, Česka, Južnej Afriky, Macedónska, Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovinska, Talianska, USA a Slovenska sa zúčastní na premierových majstrovstvách sveta v tenise družstiev novinárov. Záujem prevýšil očakávanie organizátorskej Agentúry Wort. Šampionát, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta SR Rudolfa Schustera, slávnostne otvoria o 9.00 h vo štvrtok 28. augusta na dvorcoch TJ Slávia Právnik Bratislava.

Turnaj bude prebiehať v štyroch skupinách v každej so štyrmi družstvami. Víťazi postúpia do sobotňajšieho finále, ktoré sa odohrá v neďalekom areáli TK Matchball. Slovensko budú reprezentovať tri družstvá, Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovinsko po dve družstvá. Raritou bude medzinárodný tím s reprezentantmi USA, Južnej Afriky a Macedónska. Hosťami podujatia budú novinárske osobnosti zo svetoznámych periodík z USA, Japonska a západnej Európy.

V rámci spoločenského programu sa účastníci MS stretnú s poprednými osobnosťami Slovenska počas štvrtkovej večernej plavby pod starobylý Devín a piatkovej recepcie v Radisson SAS Carlton Hotel.

mp

Súvisiace články