Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: Na M SR novinárov obhájili tituly vlaňajší víťazi

TASR|Publikované 2. jún 2002 o 21:02

Rajecké Teplice 2. júna (TASR) - V príjemnom prostredí kúpeľov v Rajeckých Tepliciach vyvrcholili cez víkend 12. majstrovstvá Slovenska novinárov v ...

Rajecké Teplice 2. júna (TASR) - V príjemnom prostredí kúpeľov v Rajeckých Tepliciach vyvrcholili cez víkend 12. majstrovstvá Slovenska novinárov v tenise o Pohár Tatry Sympatia. Aj napriek omnoho tvrdšej konkurencii favoriti nesklamali a vo všetkých kategóriách obhájili svoje prvenstvá z minulého roka.

V hlavnej kategórii mužov do 45 rokov, kde v niektorých prestížnych súbojoch rozhodovali lepšie nervy, zvíťazil už po deviaty raz Milan Skonc - spolupracovník TASR a neúnavný organizátor tenisových turnajov. Prekvapením bolo druhé miesto Igora Uhera, ktorý zdolal niekoľkonásobného šampióna Mariána Zimu. Najlepšou novinárkou tenistkou sa stala Norika Adamcová - spolupracovníčka Radia Regina, pred obávanou Oľgou Stajkovou z STV. Na záver turnaja venoval riaditeľ poisťovne Tatry Sympatia 18-ročnej tenistke Ľubke Kurhajcovej 50.000 SK za to, že svoj prvý zárobok z turnaja (100.000) venovala tenisu vozičkárov. Ona to hneď na mieste darovala ďalšiemu posthnutému malému Edkovi Hirschnerovi. Ku charitatévnej akcii prispelo sumou 13.000 korún aj 40 zúčastnených novinárov. Najlepší tenisti budú bojovať v júli na MS v poľskom Štetíne a koncom augusta na MS družstiev v Bratislave.

Výsledky:

muži:

do 45 rokov: 1. Milan Skonc (spol. TASR), 2. Igor Uher (Večerník), 3. Marián Zima (Národná Obroda)

od 45 do 55 rokov: 1. Zoltán Karpaty (Slovenský tenis), 2. Slavomír Ondreička (Futbalmagazín), 3. Svätozár Okrucký (Práca)

nad 55 rokov: 1. Štefan Varchulík (doch.), 2. Ladislav Kubiš (Sro), 3. Dušan Gabáni (TA3)

ženy:

1. Nora Adamcová (spol. Regina), 2. Oľga Stajková (STV), 3. Vanda Tuchyňová (Rádio Frontinus)

Súvisiace články